Login

Register

Login

Register

Emerytura w Holandii 2018

Emerytura w Holandii
0

Emerytura na terenie Holandii to dość skomplikowane zagadnienie, jednak bardzo interesujące dla wielu Polaków, którzy udają się pracować do Holandii i chcą z tego czerpać korzyści finansowe. W tym państwie emerytura dzieli się na kilka kategorii, mianowicie są to:

  • emerytury AOW (dla wszystkich osób, które pracowały w Holandii i były zatrudnione całkowicie legalnie),
  • emerytura przysługująca na podstawie składek płaconych przez pracodawcę,
  • emerytura, na którą można pracować samodzielnie opłacając dobrowolne składki zdrowotne.

Holandia emerytura zależna jest oczywiście od działań poszczególnych osób, które pracują tam na co dzień. Pracownicy mają duży wpływ na to, jak będzie prezentować się ich emerytura. Emerytura w Holandii 2018 stoi na bardzo dobrym poziomie. Osoby samotne mogą liczyć na około 1100 euro miesięcznie, jeśli osoba samotna wychowuje dodatkowo dziecko do 18. roku życia to może liczyć na około 1300 euro miesięcznie. Osoby, które mieszkają razem mogą liczyć na około 700 euro co miesiąc. Jak widać są to naprawdę zadowalające kwoty finansowe dla większości Polaków.

Holandia – kiedy emerytura?

Wiele osób porusza temat Holandia emerytura po ilu latach. Jeśli chce się otrzymać 100 procent emerytury, trzeba przepracować 50 lat. Na swoją emeryturę pracuje się od 15. roku życia poprzez opłacanie składek zdrowotnych. Wiek emerytalny w Holandii wynosi 66 lat, więc są to warunki podobne do tych panujących w Polsce. Jak widać osoby zastanawiające się nad tematem Holandia kiedy emerytura szybko mogą rozwiać swoje wątpliwości. Oczywiście wszystkie te liczby dotyczą Holendrów. Rzadko kiedy się zdarza, aby Polacy przepracowali tyle lat na terenie Holandii. Jeśli jednak komuś brakuje lat, może je sobie wykupić. Holandia emerytura po 5 latach przysługuje jednak każdemu. Tyczy się to konkretnie tego, że każda osoba, która przepracowała 5 lat na terenie Holandii może liczyć na 10 procent emerytury. Holandia system emerytalny jest więc bardzo korzystny zarówno dla Holendrów, jak i obcokrajowców. 

Wysokość emerytur w Holandii – opłaca się pracować?

Jak widać wysokość emerytur jest zróżnicowana i zależne jest to od naprawdę wielu czynników. Trzeba jednak pamiętać o tym, że to i tak są dużo wyższe kwoty, niż te, o których mowa w Polsce. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się w dzisiejszych czasach na udanie się do Holandii, aby przepracować tam chociaż 5 lat, dzięki temu będzie można pobierać holenderską emeryturę, ale też polską, jeśli spełni się odpowiednie warunki. Holandia minimalna emerytura zależna jest oczywiście od płacy minimalnej, która była brana pod uwagę w danym roku. Osoby samotne mogą jednak liczyć na minimum 1100 euro, co jest bardzo zadowalającą kwotą. Warto dowiedzieć się wcześniej ile wynosi najniższa emerytura w Holandii, wtedy łatwiej podejmuje się decyzję o wyjeździe do tego kraju. Na pewno w Holandii opłaca się jednak pracować, więc jeśli ktoś ma taką możliwość, to powinien z niej skorzystać. Osoby zainteresowane tym ile wynosi podstawowa emerytura powinny odwiedzić liczne fora internetowe i tam zgłębić swoją wiedzę z pierwszej ręki.

Czy trzeba być zameldowanym na terenie Holandii?

Dobrą informacją dla Polaków jest to, że, aby otrzymać emeryturę w Holandii:

  • nie trzeba być w tym państwie zameldowanym,
  • nie trzeba przebywać w Holandii, gdy osiągnie się już wiek emerytalny.

Praca Holandia emerytura jest więc bardzo dobrym wyborem, jeśli ktoś chce zapewnić sobie bezpieczną starość. Holandia wiek emerytalny co jakiś czas się jednak zmienia, ponieważ w najbliższej przyszłości wiek ma zostać zwiększony do 67 lat. Holandia wysokość emerytury jest więc zależna od przepracowanych lat w tym państwie, jednak każda osoba powinna być zadowolona z otrzymanej kwoty, po przepracowanych kilku latach w Holandii. Bardzo ważne jest też to, że istnieje coś takiego jak Holandia wykupienie emerytury. W ten sposób można wykupić nawet 7 brakujących lat do emerytury i nie powinna to być zbyt kosztowna sprawa, jednak jest to zależne od indywidualnych osób, więc nie da się jasno określić tego, ile zainteresowani będą musieli za to zapłacić. 

Kto może liczyć na emeryturę w Holandii – emerytura AOW?

Emerytura AOW w Holandii przysługuje praktycznie każdemu, kto potrafi udokumentować, że przepracował w Holandii minimum 5 lat. Udając się więc do pracy, do takiego kraju warto załatwić odpowiednio wcześnie wszelkie formalności, aby potem nie było przypadkiem żadnych niespodzianek. Jest to bardzo ważne, aby pracować w Holandii legalnie, wtedy też emerytura państwowa w Holandii będzie zainteresowanym przysługiwała, w takiej kwocie, ile konkretnie lat przepracowała dana osoba na terenie tego kraju. Jeśli więc ludzie zastanawiają się nad tym kto może się starać o emeryturę, to odpowiedź jest prosta, gdyż każdy może to uczynić, jeśli tylko ma ku temu podstawy. Emerytura w Holandii dla emigrantów wypłacana jest regularnie, nie powinna być ona wypłacalna z żadnymi opóźnieniami, a jeśli będzie ona bardzo niska, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie ona wypłacana w krótszych odstępach czasu. Emerytura w Holandii dla Polaków to ciekawe rozwiązanie, ponieważ można tym samym zdecydowanie poprawić swoją sytuację materialną, jeśli oczywiście na taką emeryturę się zapracuje.

Jak uzyskać emeryturę w Holandii? Przewidywania na przyszłość 

Holandia emerytura ile wynosi to temat dość zmienny, ponieważ w każdym roku emerytura może być inna, w zależności od wysokości płac minimalnych. Emerytura Holandia wiek także się zmienia, gdyż eksperci uważają, że od 2021 roku wiek emerytalny na terenie Holandii może wynosić nawet 71 lat, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Widać więc wyraźnie, że trudno mówić o jakichś konkretach, trzeba dowiadywać się wszystkich szczegółów na bieżąco. Emerytura Polska Holandia zawsze będzie jednak wypłacana na czas i w zdecydowanej większości przypadków będzie ona dużo wyższa niż w Polsce. Wykup emerytury z Holandii jest dodatkową korzyścią dla wszystkich zainteresowanych osób, ponieważ w Polsce nie ma się takiej możliwości. Holandia umożliwia skorzystanie z takiej ewentualności i mimo, że będzie trzeba w to trochę zainwestować, można też zapewnić sobie tym samym zdecydowanie wyższą emeryturę. Będzie to bardzo opłacalne posunięcie. Osoby zastanawiające się jak obliczyć emeryturę w Holandii muszą wziąć pod uwagę swoje zarobki, płacę minimalną w danym roku, ale też odprowadzane składki. Najlepiej zwrócić się po pomoc do jakiejś doświadczonej księgowej, która podpowie również jak uzyskać emeryturę w Holandii, aby nie tracić na tym zbyt dużo czasu. Na pewno w odpowiednim terminie będzie trzeba złożyć dokumenty, a o tym jakie dokumenty potrzebuje dany człowiek może dowiedzieć się w urzędach holenderskich, gdzie takie informacje udzielane są wszystkim. Z pewnością trzeba będzie udokumentować swoje zarobki i lata pracy. Istnieje też coś takiego jak wcześniejsza emerytura w Holandii, na emeryturę można przejść nawet po 5 latach pracy, jednak wtedy nie będą to zbyt duże pieniądze. Jest to dobra opcja dla obcokrajowców. W Holandii istnieje fundusz emerytalny Stipp, który przeznaczony jest dla wszystkich pracowników tymczasowych.

 

Wróć na stronę główna

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o