Login

Register

Login

Register

Jak dojechać do Holandii?

Jak dojechać do Holandii
0

Dostanie się na teren Holandii to marzenie wielu Polaków, którzy chcą rozpocząć nowy etap w swoim życiu i wreszcie zarabiać godziwe pieniądze. Co najważniejsze do Holandii można dostać się na wiele sposobów, dlatego też trzeba wybrać dla siebie najbardziej odpowiedni. Wszystko będzie zależało od tego, gdzie mieszka konkretnie dana osoba, ponieważ dotarcie do Holandii z mniejszej miejscowości będzie na pewno nieco większym problemem, niż w przypadku, gdy ktoś wybiera się do tego kraju z większego miasta. Bardzo ważne jest jednak to, że można liczyć na łatwą podróż w kontekście ominięcia przejść granicznych, ponieważ Polska należy do Unii Europejskiej i nie traci się na tym czasu. To oznacza dla zainteresowanych, że w bardzo krótkim czasie mogą dostać się do Holandii i tam rozpocząć nowe życie.

Wyprawa autokarowa

Jeśli kogoś interesuje jak dojechać do Holandii, to w pierwszej kolejności powinien wziąć pod uwagę wyprawę autokarową. Nie jest to zbyt drogie przedsięwzięcie, a kierowcy zawsze wybierają najkrótsze trasy, dzięki czemu na miejscu jest się po kilku lub kilkunastu godzinach, w zależności od warunków panujących na drodze oraz wyboru przewoźnika. Do Holandii autokarem można udać się z wielu polskich miast, dlatego warto dokładnie zbadać obowiązujące rozkłady jazdy, a na pewno znajdzie się dla siebie korzystne rozwiązanie. Bilet można zakupić dużo wcześniej, aby zarezerwować sobie miejsce w wyznaczonym terminie, u odpowiedniego przewoźnika. Można to uczynić z pomocą sieci internetowej, dlatego też podróżujące osoby powinny zrobić to naprawdę szybko i w miarę wygodnie. Skorzystanie z wyszukiwarki GoEuro sprawi, że bez problemów znajdzie się wszystkich przewoźników, którzy pomogą dostać się zainteresowanym na teren Holandii. Busem do Holandii opłaca się podróżować, ponieważ ma się wtedy do dyspozycji:

 • wygodne fotele, na których można spać,
 • toaletę,
 • klimatyzację,
 • telewizor,
 • gniazdka do ładowania urządzeń mobilnych.

Dojazd do Holandii z Polski nie jest w żaden sposób utrudniony chyba, że po drodze trafi się na jakieś niepokojące roboty drogowe, ale o tym doświadczeni i wykwalifikowani kierowcy wiedzą najlepiej, dlatego takich tras na pewno nie będą wybierać dla swoich pasażerów. Podróże odbędą się w bardzo przyjaznej atmosferze, a każdy pasażer dotrze do miejsca, do którego będzie chciał się dostać. Autokarem można dostać się np. za pośrednictwem firmy Sindbad.

Busem do Holandii pod same drzwi

Do Holandii busem można dostać się pod same drzwi, dzięki tzw. ofercie “door to door”. Oznacza to, że z wybranego przez siebie adresu zainteresowani mogą dostać się pod wskazany adres w Holandii. Dodatkowo firmy oferują pasażerom ubezpieczenie na czas podróży oraz liczne rabaty, z których mogą skorzystać. Takie oferty przedstawiają obecnie takie firmy jak:

 • Perfect Bus,
 • Juzwa,
 • Luxada,
 • GTV Bus.

Podróże w ten sposób odbywają się każdego dnia, można dostać się do wielu miast w Holandii w sposób całkowicie bezpieczny. Zamówić busa dla siebie oraz dla swoich znajomych można z pomocą Internetu, czy też decydując się na rezerwację telefoniczną. Przewozy busami spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, dlatego pasażerowie mogą skupić się na komforcie jazdy, a na pewno zostaną dowiezieni, w miejsce do którego chcieli się dostać w Holandii. 

Autem do Holandii

Autem do Holandii również da się dojechać. Oczywiście przydatny może się w tym zakresie przydać GPS. Dzięki takiemu urządzeniu znajdzie się odpowiednią trasę, która pomoże kierowcy dotrzeć bezpiecznie na miejsce. Autokarem do Holandiimożna jednak dotrzeć od razu we wskazane miejsce, pod tzw. drzwi, jeśli przewoźnik umożliwia skorzystanie z takiej opcji, dlatego warto wziąć pod uwagę skorzystanie z takiej opcji. Poza tym samochodem do Holandii będzie podróżowało się drożej. Koszt zakupu paliwa na pewno nie będzie tani, a nie każdy chce wydawać już na początku swojej podróży duże pieniądze, dlatego zastanowienie się nad wydatkami będzie tutaj strzałem w dziesiątkę. Co prawda podróż do Holandii samochodem jest dużo przyjemniejsza oraz wygodniejsza, a przy okazji można sobie robić przerwy kiedy tylko się chce, ale niektórym bardziej zależy na zaoszczędzeniu pieniędzy na podróży. Jest to jednak indywidualna sprawa każdej osoby, która chce udać się do Holandii, to ona musi podjąć ostateczną decyzję, jakim środkiem transportu chce się tam dostać. Do Holandii najlepiej dotrzeć jest dzięki niemieckim autostradom, które są bardzo szybkie i bezpieczne dla kierowców. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że stacje benzynowe na takich autostradach oddalone są od siebie o kilkadziesiąt kilometrów.

Samolotem do Holandii – dobry wybór?

Samolotem do Holandii można dostać się bez większych problemów. Wykupienie biletu na kilka miesięcy przed wylotem nie powinno być zbyt drogą inwestycją, dlatego też nie musi to być wcale droga podróż. Przy okazji jest to zdecydowanie najszybszy środek transportu, z którego można obecnie skorzystać, ale też najbezpieczniejszy według różnych badań ekspertów. Między innymi firma Ryanair posiada opcję lotów do Holandii, dlatego też warto na spokojnie przeanalizować sobie takie możliwości, a po pewnym czasie znajdzie się dla siebie korzystną ofertę. Można udać się na lotniska zlokalizowane w takich miastach jak:

 • Eindhoven,
 • Amsterdam,
 • Maastricht,
 • Rotterdam,
 • Groningen.

Do wyboru ma się też firmy LOT, EasyJet oraz KLM, a także jeszcze kilka innych, dlatego też wybór samolotu jest na pewno bardzo dobrym pomysłem, jeśli komuś zależy na wygodzie oraz szybkim dostaniu się do Holandii. Do Holandii można dostać się z lotnisk, które znajdują się w takich miastach jak:

 • Kraków,
 • Rzeszów,
 • Lublin,
 • Warszawa, 
 • Gdańsk,
 • Szczecin,
 • Łódź,
 • Zielona Góra,
 • Katowice,
 • Bydgoszcz,
 • Koszalin.

Jak widać do wyboru ma się naprawdę wiele przeróżnych opcji, dlatego też ten środek transportu jest polecany wielu osobom. Jeśli jednak bilet zakupi się na kilka dni przed odlotem, trzeba przygotować się na to, że będzie trzeba na niego wydać przynajmniej kilka tysięcy złotych. Oczywiście będzie to uzależnione od tego, w którym dniu odbędzie się wylot, z jakiej oferty się skorzysta i skąd będzie się leciało do Holandii. Warto zastanowić się jak najtaniej dojechać do Holandii, a potem zarezerwować dla siebie właściwą opcję chyba, że wybierze się samochód, ale nie każdy posiada auto na własność, a inni nie mają nawet prawa jazdy.

Jak dostać się do Holandii? Analiza własnych możliwości finansowych

Jeśli człowiek zastanawia się jak dojechać do Holandii, to w pierwszej kolejności musi wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowe. Niektórym będzie zależało na tym, aby dostać się do tego kraju ja najszybciej, innym jak najtaniej. Poza tym ważne jest też to, czy ktoś liczy się z kosztami, czy też może stawia na wygodę. Trasa Polska-Holandia nie jest zbyt skomplikowana, jeśli ktoś wybierze dla siebie podróż autokarem lub też samochodem. Trzeba jednak wtedy zaufać własnej intuicji, ponieważ nawigacja samochodowa nie zawsze sprawdza się w praktyce i można wtedy błądzić. Autokar będzie lepszym pomysłem, gdyż wtedy można polegać na sprawdzonych kierowcach, którzy już wielokrotnie podróżowali takimi trasami i na pewno bez problemów dowiozą pasażerów na miejsce. Zastanawiając się jak dostać się do Holandii warto stworzyć sobie plan działania. Trzeba więc na kilka dni przed wyjazdem sprawdzić kilka alternatywnych tras i wszystko sobie spisać na kartkę, tak aby w razie potrzeby jadąc własnym autem mieć się do czego odnieść. Dobrym wyborem będzie też jazda z osobą, która ma już na swoim koncie podróż na holenderskie tereny, ale większość osób podróżuje samotnie, np. w celach zarobkowych. Jeśli kogoś jednak stać powinien wybrać samolot, ponieważ wtedy w kilka godzin można dostać się na spokojnie do Holandii, a wyloty odbywają się z różnych miast na terenie Polski. Jest to więc spore ułatwienie dla wszystkich zainteresowanych, bo każdy może dobrać dla siebie właściwe lotnisko, z którego będzie lecieć do Holandii.

Jak dojechać do Holandii? Stawianie na bezpieczne rozwiązania

Większość osób woli postawić na bezpieczne rozwiązania. Jeśli ktoś nie ma doświadczenia w podróżowaniu autem na dłuższych trasach nie powinien decydować się na wyjazd do Holandii samochodem. Wtedy lepiej zainwestować w busa, czy też samolot. W sytuacji, gdy jednak kierowca często podróżuje nie powinien bać się skorzystania z takiej opcji, co na pewno będzie dla niego najwygodniejszym rozwiązaniem. Osoby stawiające na bezpieczeństwo i spokój wybierają jednak samoloty, ponieważ loty nie trwają długo, a przy odpowiednich działaniach ze strony pasażera będzie można tanio zakupić dla siebie bilet. Busem podróżuje się dużo dłużej, jednak podróż jest na pewno bardzo komfortowa i nie ma się obaw o to, czy kierowca wybierze właściwą trasę. Przy okazji samoloty mogą mieć jakieś opóźnienia, a busy powinny za każdym razem planowo ruszać do Holandii i dotrzeć tam o wyznaczonej godzinie. Jak widać wybór może być zróżnicowany, więc każdy musi podjąć w tym zakresie przemyślaną decyzję.

 

Wróć na stronę główna

 

Jak dojechać do Holandii

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o