Login

Register

Login

Register

Jak sprawdzić agencje pracy przed wyjazdem za granicę?

Jak sprawdzić agencje pracy przed wyjazdem za granicę
2 komentarze

Praca za granicą to wyzwanie dla wielu osób. Oczywiście wiele osób wiąże z tym swoją przyszłość, ponieważ niektórzy chcą zarabiać więcej pieniędzy, a za granicą można na to liczyć. Przed wyjazdem trzeba jednak sobie wszystko bardzo dokładnie zaplanować, aby na miejscu nie być rozczarowanym. Problemem dla niektórych może być znalezienie zatrudnienie, dlatego warto przeszukiwać oferty agencji pracy, tak aby wyszukać dla siebie ciekawe zatrudnienie, na którym będzie można się dorobić. Agencje pracy swoje oferty publikują głównie w Internecie, gdzie jest ich naprawdę sporo, w różnych sektorach. Może to być sektor rolniczy, budowlany, czy też przemysłowy. Wszystko będzie zależało od tego, na co zdecyduje się osoba wyjeżdżająca, ponieważ do wyboru ma się naprawdę wiele opcji. Każdy ma swoje indywidualne preferencje, którymi kieruje się przed zagranicznym wyjazdem, tak aby na miejscu nie musieć załatwiać zbyt wielu spraw. Decydując się na współpracę z agencją pracy warto sprawdzić kilka czynników.

Wszystkie formalności należy załatwić na miejscu

Przed wyjazdem trzeba załatwić wszystkie formalności. Należy zacząć od takich spraw jak:

  • zakwaterowanie,
  • wynagrodzenie,
  • rodzaj zatrudnienia.

Dzięki temu nie będzie się na miejscu wykiwanym. Dokładne sprawdzenie agencji pracy jest sprawą kluczową, dlatego też warto dokładnie sprawdzić opinie na temat takich agencji. Jest to bardzo ważne, ponieważ uniknie się wtedy ryzyka popełnienia błędu. Takie opinie o agencjach pracy pomagają wielu osobom. Dzięki nim można wybrać najlepszą dla siebie ofertę, dzięki czemu w pełni odmieni się swoje życie i zacznie się pracę za granicą na wysokim poziomie. Za granicą można zarobić nawet 3,4 razy więcej niż w Polsce, więc warto to sobie przemyśleć, zwłaszcza jeśli ktoś nie ma rodziny lub też musi ją utrzymać, a nie ma na to pieniędzy. Warto też dokładnie sprawdzić to, czy agencja pracy jest certyfikowana, czy też jednak nie. To pozwoli podjąć zainteresowanym ostateczną decyzję, która na pewno nie będzie dla nikogo łatwa.

Czy agencja pracy ma swoją stronę internetową?

Wybór agencji pracy można rozpocząć od sprawdzenia jej strony internetowej, oczywiście jeśli taka strona www istnieje. Jeśli jej nie ma, wtedy jest to znak dla zainteresowanych, że coś jest z taką agencją pracy nie tak i warto ją sobie odpuścić lub też jeszcze dokładniej ją sprawdzić. Niektóre agencje nie przywiązują jednak do witryn internetowych zbyt dużej wagi. Szanująca się agencja powinna mieć jednak stronę www, gdzie będzie mogła dokładnie opisać swoje usługi. Na takiej stronie będzie można się też zapoznać z referencjami, jakimi cechuje się dana agencja. Wtedy też podjęcie ostatecznej decyzji będzie dużo bezpieczniejsze, więc każda osoba powinna na to zwrócić uwagę, gdy będzie chciała profesjonalnie przygotować się do wyjazdu i mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Na stronie www podana będzie też siedziba agencji pracy oraz kontakt do najważniejszych osób. Wtedy też agencja jest bardziej wiarygodna

Czy agencja znajduje się w rejestrze agencji zatrudnienia?

Rejestr agencji zatrudnienia to bardzo ważna sprawa dla osób, które szukają zatrudnienia. Każda agencja powinna być wpisana do takiego rejestru, który można sprawdzić np. u marszałka województwa. Powinno się to zrobić, jeśli chce się być pewnym, że agencja jest godna zaufania i na miejscu nie okaże się, że dana osoba została z niczym i musi szukać dla siebie jakiejś innej pracy. Takie rejestry są cenne dla osób, które szukają pracy za granicą pierwszy raz. Bardziej doświadczone osoby nie muszą już korzystać z takich możliwości, ponieważ wiedzą dokładnie, którym agencjom mogą ufać, a które mają omijać szerokim łukiem. Oczywiście swoimi doświadczeniami można się dzielić na darmowych forach internetowych, co jest bardzo istotne, ponieważ w ten sposób ludzie pomagają sobie nawzajem i ryzyko oszustwa jest wtedy minimalne. Warto więc otwierać się na inne osoby, ponieważ wielu ludziom może to wyjść na dobre.

Brak dodatkowych opłat

Osoby noszące się z zamiarem wyjazdu za granicę do pracy powinny zwrócić też uwagę na to, czy agencja życzy sobie jakichś dodatkowych opłat przed wyjazdem do pracy. Jeśli tak jest, to oczywiście jest to jasny znak, że taka agencja nie działa legalnie i nie można jej ufać. Niektórzy dają się na takie opłaty nabrać, a potem pozostają bez pieniędzy do życia, dlatego warto chronić się oczywiście przed naiwnością. Agencje życzą sobie często dodatkowych opłat za:

  • przygotowanie dokumentów,
  • opiekę nad klientem,
  • koszty związane z dojazdem danej osoby za granicę.

Nie można jednak dawać się nabrać, ponieważ prawo nie przewiduje takich opłat, dlatego też nie trzeba niczego płacić, ponieważ wtedy można zostać oszukanym i trudno będzie zainteresowanym odzyskać własne pieniądze. Dodatkowe opłaty są więc zbędne, dlatego należy tego unikać za wszelką cenę, ponieważ można sobie tym samym jedynie pomóc. 

Kwestia znajomości języka obcego

Zagraniczny wyjazd do pracy związany jest też często ze znajomością języka obcego. Oczywiście w wielu sektorach znajomość języka obcego może okazać się bardzo opłacalna, jednak nie jest to wymaganym kryterium. W niektórych branżach porozumiewanie się w języku obcym nie jest konieczne, dlatego też nie trzeba się tego zbytnio obawiać. Jeśli ktoś ma jednak taką możliwość powinien nauczyć się języka obcego przed wyjazdem, ponieważ może wtedy liczyć na:

  • lepszą pracę,
  • lepsze zarobi,
  • złapanie dobrych relacji z pracodawcą i kolegami z pracy.

Jak widać warto nad tym popracować, jednak przyda się tutaj zaangażowanie ze strony osób, które chcą udać się do pracy za granicę. Trzeba jednak dowiedzieć się najpierw, czy język obcy jest konieczny, tak aby na miejscu nie okazało się przypadkiem, że praca jest, ale jest ona przygotowana dla osób, które umieją mówić w danym języku. Wtedy może dojść do przykrej niespodzianki, dlatego takie informacje muszą być dokładnie sprawdzane w pierwszej kolejności. Agencje udzielają je oczywiście swoim podopiecznym.

Czy potrzebne jest doświadczenie?

Wiele osób zastanawia się głęboko nad tym, czy podjęcie pracy zagranicznej związane jest z posiadaniem bogatego doświadczenia zawodowego w wybranej branży. Oczywiście może się tak stać, ale nie jest to koniecznością, dlatego też warto to dobrze sprawdzić nawiązując współpracę z agencją pracy. Doświadczenie zawodowe jest przydatne, jednak nie każda agencja wymaga tego od swoich podopiecznych, dlatego nie trzeba się tym zbytnio przejmować. Dzięki doświadczeniu można poprawić swój start za granicą, jednak nie powinno się tym kierować, jeśli ktoś chce zacząć zarabiać, to na pewno znajdzie dla siebie jakąś pracę, w której się sprawdzi i dzięki temu będzie mógł wrócić do Polski z odłożonymi pieniędzmi na realizację wytyczonych przez siebie celów. Sprawdzenie agencji pracy przed wyjazdem to sprawa kluczowa dla każdej osoby, więc nie można tego zlekceważyć, jeśli chce się, aby wszystko było w porządku. Należy co prawda poświęcić na to trochę czasu, ale nikt nie będzie później tego żałował.

 

Wróć na stronę główna

 

Jak sprawdzić agencje pracy przed wyjazdem za granicę

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
IzabellaBibi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bibi
Gość
Bibi

Witam czy polecacie agencje biura AllinFlex praca w Holandii

Izabella
Gość
Izabella

Ja pojechałam rok temu z Baltic Workforce i było okej. Bezpiecznie i miałam z nimi dobry kontakt. Ale to nie była przypadkowa agencja, moja szwagierka kiedyś z nimi wyjeżdżała, więc miałam pewne źródło.