Login

Register

Login

Register

Zarobki w Holandii 2018

Zarobki w Holandii
0

Holandia to bardzo często wybierany kraj, jeśli ludzie chcą zarobić nieco większe pieniądze, a przy okazji pracy w tym kraju nie brakuje. Jest to bardzo ważne, dlatego też agencje pracy regularnie poszukują pracowników do pracy przy kwiatach, na produkcji, itd. Wszystko będzie zależało od tego, jakiej płci jest zainteresowana osoba, jakie ma preferencje związane ze stanowiskiem, na którym może pracować, itd. Jest to bardzo ważne, dlatego też należy ściśle określić swoje oczekiwania, również te finansowe. Na zarobki nie będzie można jednak narzekać, ponieważ zarobki w Holandii należą do bardzo zadowalających, co Polacy podkreślają na każdym kroku. Zarobki w Holandii 2018 wahają się w granicach 1300-1500 euro miesięcznie, chociaż zależne jest to oczywiście od rodzaju wykonywanej pracy, ale też od tego ile ma się lat. Jeśli pracownik ma poniżej 23 lat, musi liczyć się z tym, że będzie zarabiał nieco mniejsze pieniądze, takie zasady panują w Holandii.

Ile się zarabia w Holandii?

Wiele osób zadaje sobie przed wyjazdem pytanie ile się zarabia w Holandii? Oczywiście nie da się tego tak łatwo określić, ponieważ zależy to od tego, jakie czynności się będzie wykonywało. Jeśli jest to ciężka praca fizyczna, która do tego wymaga wykorzystania umysłu, to wtedy z całą pewnością będzie zarabiało się więcej pieniędzy. Jeśli więc pracownicy zastanawiają się ile można zarobić, to najlepiej sprawdzić pierw swoje umiejętności zawodowe. Im są one wyższe, tym więcej pieniędzy będzie można zarobić. Zwykle jest to około 8-9 euro na godzinę, chociaż zależy to też od agencji pracy, do której pracownik się uda, dlatego też te wszystkie kryteria mają wpływ na to, ile się zarobi w Holandii.

Minimalne wynagrodzenie

Obowiązuje również coś takiego jak minimalne/średnie wynagrodzenie w Holandii. Jak już zostało wspomniane wszystko w tej kategorii zależy oczywiście od wieku pracownika, dlatego też każdy może sobie to wyliczyć. Minimalna liczba godzin w miesiącu wynosi 140 godzin, dlatego też należy się do takich warunków pracy przygotować, aby potem na miejscu nie było przypadkiem jakichś większych niespodzianek z tym związanych. Można podpytać w agencji pracy jakie stawki godzinowe obowiązują w danej pracy, a potem wszystko się dokładnie przeliczy, co nie zajmie zainteresowanym zbyt dużo czasu. Jeśli ktoś ma 18 lat, to może liczyć na minimalne wynagrodzenie rzędu około 2900 złotych, dlatego jest to już bardzo pokaźna kwota dla tak młodej osoby. Nic dziwnego, że młodzi ludzie wyjeżdżają obecnie po maturze do Holandii za chlebem, aby poprawić swój byt życia i trochę sobie zarobić. Każda osoba może zdecydować się na takie posunięcie, jednak trzeba wtedy załatwić sobie pracę wcześniej, aby mieć pewność, że na miejscu będzie miało się zatrudnienie.

Poszukiwania dobrze płatnej pracy

Swoje poszukiwania należy rozpocząć oczywiście od dokładnego przewertowania ofert agencji pracy. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie każda agencja zasługuje na zaufanie ze strony pracowników, co trzeba mieć na uwadze przed wyjazdem. Trzeba się więc dowiedzieć jakie jest średnie wynagrodzenie w danej pracy i czy są to zadowalające liczby dla danej osoby. Jedną osobę zadowolą 3 tysiące złotych, a inna będzie potrzebowała zarobić 5 tysięcy złotych, więc jest to bardzo zróżnicowane podejście do tematu. Trzeba też umiejętnie rozróżniać zarobki brutto netto. Brutto to takie zarobki, które nie obejmują jeszcze żadnych podatków, z kolei netto to pieniądze otrzymywane na rękę. Interesująca jest więc szczególnie ta druga kwota, dlatego należy zasięgnąć takich informacji przed wyjazdem, aby zachodziła stuprocentowa pewność, że wyjazd okaże się być opłacalnym posunięciem ze strony zainteresowanej osoby. Może się tak stać, że wszelkie szczegóły zostaną podane pracownikom dopiero na miejscu, wtedy też należy się zastanowić, czy opłaca się ryzykować.

Za co odtrąca pieniądze agencja pracy z solarisów?

Nawiązując współpracę z agencją pracy trzeba mieć na uwadze to, że agencja pracy odtrąci trochę pieniędzy od wynagrodzenia pracownika. Odtrącić takie środki finansowe można za:

  • składki na ubezpieczenie zdrowotne,
  • koszty zakwaterowania,
  • koszty podróży.

Warto więc najpierw dowiedzieć się rzetelnie za co odtrąca agencja, a dopiero potem podjąć ostateczną decyzję, że wyjeżdża się do Holandii do pracy. Z całą pewnością nie dla każdego jest to łatwa decyzja, ponieważ niektórzy boją się zostawiać swoje rodziny, boją się też tego, że nie odnajdą się w innym państwie, nie zrozumieją języka i będą czuć się samotne. Trzeba pokonywać własne słabości zwłaszcza, że można skutecznie zmienić w ten sposób swoje życie, więc nic dziwnego, że ludzie podchodzą do tego na poważnie. Coraz więcej młodych, ale też i tych starszych osób decyduje się na takie wyjazdy zarobkowe, jednak najpierw trzeba o agencji pracy dowiedzieć się jak najwięcej, aby potem nie było rozczarowań. W grę wchodzą głównie odtrącenia z solariów/loonspecificatie. Wszystkie informacje zostaną jednak udzielone zainteresowanym podjęciem pracy pracownikom.

Czy opłaca się wyjechać zarobkowo do Holandii?

Warto zadać więc sobie pytanie, czy opłaca się wyjeżdżać do Holandii w celach zarobkowych? Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca, więc jeśli nie ma się żadnych zobowiązań w Polsce warto podjąć taką decyzję, a nie będzie się jej żałowało. Zdecydowanie najważniejsze jest oczywiście to, aby znaleźć pewną pracę i dowiedzieć się, jak będą wyglądały zarobki w tym kraju. Uzależnione jest to od wieku pracującego, ale nawet to nie powinno stanąć na przeszkodzie młodym osobom, które mogą tym samym zarobić dużo większe pieniądze niż za wykonywanie tej samej pracy w Polsce. Wynagrodzenie na godzinę w Holandii często jest dwa-trzy razy wyższe od pieniędzy, które można dostać w Polsce, dlatego też ludzie nie mają wątpliwości i podejmują decyzję o tym, aby wyjechać za granicę i rozpocząć nowe życie. Jest to bardzo rozsądna decyzja, szczególnie jeśli ktoś odkłada pieniądze na ślub, czy też na jakieś długi. 

W jakich branżach szukać pracy?

W Holandii można szukać pracy w różnych branżach. Najbardziej popularne kierunki wśród Polaków to:

  • budownictwo,
  • rolnictwo,
  • hotelarstwo,
  • gastronomia,
  • handel,
  • przemysł,
  • edukacja.

Oczywiście jest tego bardzo dużo, dlatego pracy nie powinno zabraknąć dla każdego, obowiązuje jednak stawka wiekowa w Holandii, a więc jeśli ktoś jest świeżo po maturze, musi liczyć się z tym, że nie zarobi tyle ile starsza osoba. Trzeba się z tym pogodzić i mieć świadomość tego, że takie warunki płacowe panują na terenie Holandii. Zarobki w Holandii od wieku zależne są od wielu lat, dlatego należy się do tego dostosować, bo panujących w tym państwie zasad nie da się zmienić od ręki. Tak, czy siak zarobki wychodzą naprawdę ciekawe, a jeśli ktoś będzie pracował na nadgodzinach może liczyć na zarobki rzędu kilku tysięcy euro miesięcznie. Ważne jest też to, w jakim miesiącu rozpoczyna się pracę. Jeśli jest to przełom lipca oraz sierpnia, to wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że zarobi się około 400-500 euro tygodniowo.

Zdecydowanie lepsze warunki pracy

Nie ulega wątpliwości, że minimalne/średnie stawki są lepsze na terenie Holandii, dlatego też można liczyć w tym kraju na lepsze warunki pracy. Nie trzeba więc pracować długimi godzinami w zakładach pracy, aby zarobić takie pieniądze, które umożliwią prowadzenie zainteresowanym godnego życia. Warto więc zdecydować się na taką ewentualność, jeśli ktoś ma tylko taką możliwość, ponieważ mniej niż 2500 złotych miesięcznie za 140 godzin pracy nie powinno się zarobić. Trzeba jednak pamiętać o tym, że warunki zatrudnienia będą uzależnione od tego, w jakim wieku znajduje się aktualnie pracownik i w jakiej branży podejmie zatrudnienie. Wszelkie te szczegóły zdecydują o tym, jakiego wynagrodzenia będzie można oczekiwać na koniec miesiąca. Oczywiście w grę wchodzą także liczne premie oraz specjalne dodatki, dlatego też nie ma się co dziwić, że Holandia jest tak chętnie wybieranym kierunkiem przez Polaków, skoro można liczyć tam na godziwe zarobki i dobre warunki do pracy. 

 

Wróć na stronę główna

 

Zarobki w Holandii 2018

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o